Parkimine Tallinnas

Parkimine Tallinnas on korraldatud selliselt, et enamus Tallinna kesklinnast on kaetud tasuliste parkmisaladega. Parkimisalad on hinnastatud erinevalt ja leidmaks asukohalt sobiva või taskukohase parkimisala, oleme loonud allolevad otseteed parkimisoperaatorite kodulehele.

Nii valesti pargitud sõiduki teisaldamise, kui ka parkimistasu maksmata jätmise korral on trahvid ja tasud suhteliselt kõrged ning vältimaks kulukat ja aeganõudvat olukorda, oleme loonud alloleva juhise meeldetuletuseks igapäevasele sõidukikasutajale või mugavaks kasutamiseks neile, kes ei ole sellega varem kokku puutunud.

Tallinna linna poolt opereeritud tasulised parkimisalad on enamus avalikke parkimisalasid sõiduteede ääres ja vahetänavates. Citypargi, Europargi ja Ühisteenuste poolt opereeritavad alad asuvad platsidel, hoovides, kaubanduskeskuste parklates ja parkimismajades. Parkimise eest on võimalik tasuda makseautomaadis või mobiiltelefoni abil. Makseautomaat prindib välja sedeli, mis tuleb jätta nähtavale kohale sõiduki armatuurlaual. Kasutades parkimiseks mobiiltelefoni, tuleb parkimise alustamiseks saata SMS-lühisõnum numbrile 1902. Saadetud sõnum peab esmalt sisaldama tsooni, kuhu sõiduk pargiti ja siis sõiduki registreerimisnumbrit. Linna poolt opereeritud alad on piirkonna nimetuse järgi ja muud alad on parkimisala numbri järgi. Saadetava sõnumi näide piirkonna nimetusega: VANALINN 123ABC ja näide parkimisala numbriga: EP47 123ABC. Parkimise lõpetamiseks tuleb helistada numbril 1903. Parkimine Tallinnas on mugav kasutades tasuta allalaetavat parkimisrakendust.

Parkimine Tallinnas on linna poolt opereeritaval tasulisel parkimisalal 15 minutit tasuta eeldusel, et sõiduki armatuurlaual on nähtaval kohal informatsioon, mis kell parkimist alustati. Parkmise alustamise kellaaeg võib olla märgitud paberile või kasutades parkimiskella, mis on leitav RentMe rendiautode kindalaekas

Tallinna parkimisoperaatorid

citypark-logo
yhisteenused-logo

 

europark-logo
tallinna-logo